Šylant orui vis daugiau plaukimo entuziastų pasineria į atviro vandens telkinius. Tačiau atviras vanduo yra ne tik traukiantis, bet ir savyje talpinantis nemažai iššūkių. Visų pirma, gyvenant mūsų gamtinėje zonoje vanduo įšyla tik birželio mėnesį ir jau stipriai atvėsta rugsėjį. Tad plaukimo sezonas būna labai trumpas, nebent praktikuojate Wim Hof’o metodus. Bet net ir tokiu atveju, vargu, ar galėsite praleisti vandenyje ilgiau nei pusvalandį, jei jo temperatūra sieks vos 11-12 laipsnių. Visų antra, atviro vandens romantika pradedantiesiems plaukikams gali baigtis atitolus nuo kranto keletą šimtų metrų, kai neišvengiamai ateina suvokimas, kad nutikus nelaimingam įvykiui (pvz.: mėšlungio atveju) gali iškilti rimtų problemų. Na, ir parodykit plaukiką, kuris nenorėtų pajusti to jausmo, kai slystama vandeniu, o laikrodis rodo, kad 100 m atstumą įveikiame 5 ar net 10 sekundžių greitesniu tempu?!
Jei visi išvardinti dalykai jums yra aktualūs, tada verta pagalvoti apie plaukimo hidrokostiumą, kuris išsaugo kūno šilumą, suteikia daugiau saugumo vandenyje ir greičio. Tai lyg antra oda, kuri padeda dar labiau mėgautis plaukimu. Tačiau renkantis savo pirmąjį plaukimo kostiumą iškyla dilema, kaip išsirinkti tinkamą tarp daugybės siūlomų variantų. Šiame straipsnyje pamėginsime atkreipti dėmesį į keletą kriterijų renkantis kostiumą.
Kostiumo storis
Plaukimo kostiumas yra sudarytas iš skirtingų panelių: pečių/rankų, krūtinės/pilvo, kojų. Skirtingos panelės yra skirtingo neopreno storio. Ties krūtine, juosmeniu ir šlaunimis – storiausia, ties rankomis ir pečių zona – ploniausia. Toks paskirstymas yra reikalingas tam, kad būtų tinkamai suderinamos kostiumo plūdurumo ir lankstumo savybės. Įprastai geri plaukikai prioritetą teikia kostiumo lankstumui, kad toks kostiumas kuo mažiau varžytų jų judesius. Pradedantieji plaukikai renkasi kostiumus su geresnėmis plūdurumo savybėmis, tokie kostiumai yra šiek tiek storesni. Neretai kostiumo specifikacija yra užkoduota jo pavadinime, pvz.: “float” (plūduriuoti), “flex” (lankstus), “5:3” (skaičiai pažymi, kad storiausia panelė yra 5 mm storio, ploniausia – 3 mm).
Neoprenas
Tai yra vienas pagrindinių kriterijų, į kurį reikia atkreipti dėmesį, renkantis hidrokostiumą. Šiuo metu geriausias neoprenas rinkoje yra gaminamas Japonijoje. Tai yra Yamamoto neoprenas, kuris pasižymi patvarumu, lankstumu ir tuo pačiu yra labai minkštas. Visi kiti gumos pakaitalai kol kas sunkiai gali prilygti šiam neoprenui. Iš Yamamoto neopreno pagaminti plaukimo kostiumai yra brangesni, tačiau praktika rodo, kad ilgainiui tai atsiperka, nes kostiumas yra linkęs mažiau plyšti, ilgiau tarnauja.
Rankų ir kojų galai
Dar viena svarbi detalė, ypatingai jei esate triatlonininkas. Išlipus iš vandens be didelės praktikos nusimauti kostiumą ne visada būna lengvas uždavinys. Įprastai šią užduotį palengvina gamintojai, į kostiumo rankų ir kojų dalis integruodami specialias technologijas, kurių medžiaga padeda lengviau nusimauti kostiumą. Kai kurie gamintojai (pvz.: Zone 3) šias dalis yra pažymėjęs ryškiomis spalvomis.
Dizainas
Kaip ir renkantis automobilį, dizainas tikrai nėra lemiamas veiksnys, tačiau ir ne paskutinis. Reikia sutikti, kad ir renkantis hidrokostiumą žymiai maloniau jį dėvėti, kurio dizainas jums patiems bus patrauklus. Su tokiu kostiumu jausitės labiau pasitikintys savimi stodami į starto liniją. Kadangi skonis draugų neturi pasikliaukite savo akies matymu. Prieš perkant, rekomenduojama paieškoti nuotraukų, kaip jūsų išsirinktas kostiumas atrodo „gyvoje aplinkoje“.
Visą mūsų kostiumų pasiūlą galite rasti paspaudę šią nuorodą.