2018-06-18

Triatlono sezonas vis labiau įsibėgėja, o kiekvienais metais atsiranda vis daugiau entuziastų, kurie savo jėgas nori išbandyti šiame sporte. Natūralu, kad imantis naujos veiklos atsiranda ir nemažai klausimų, į kuriuos nėra paprasta rasti atsakymus informacijos perpildytame internete. Todėl savo klientams norime pateikti koncentruotą informaciją apie plaukimo rungtį ir joje naudojamus hidrokostiumus, rūbus bei aksesuarus.

Pradėkime nuo pagrindinio plaukimo rungties akcento – hidrokostiumo, kuris bus jūsų antra oda vandenyje. Hidrokostiumai įprastai skiriami pagal šias savybes:

  • plūdurumo – tai ypatingai svarbu pradedantiesiems triatlonininkams, kurie dar nesijaučia užtikrintai atvirame vandenyje. Tokie kostiumai yra gaminami iš storesnio neopreno ir labiau iškelia apatinę kūno dalį virš vandens paviršiaus. Plūdurumo savybes geriausiai atitinka ORCA S6 hidrokostiumas.Triatlono apranga

  • Lankstumo – šie hidrokostiumai skirti pažengusiems plaukikams, kurie teikia pirmenybę judesių laisvei. Tokie kostiumai yra gaminami iš minkštos ir kuo plonesnės medžiagos, kad kuo mažiau varžytų plaukiko judesius. Jei ieškote būtent tokio hidrokostiumo, ORCA EQUIP geriausiai pateisins jūsų lūkesčius.

  • Plūdurumas ir lankstumas viename – šiuolaikinės gamybos technologijos leidžia pagaminti tokį neopreną, kuris būtų ir itin lankstus, ir pasižymėtų puikiomis plūdurumo savybėmis. Tokius kostiumus renkasi patyrę triatlonininkai, kurie linkę investuoti daugiau, bet turėti maksimalų komfortą vandenyje. Jei jūs esate tokie, siūlome ORCA SONAR hidrokostiumus.

Po hidrokostiumu įprastai yra dedamasi triatlono body kostiumas, kuris liks ant jūsų kūno, kai baigsite plaukimo rungtį ir pereisite į dviračių trasą. Body kostiumas turi būti prigludęs prie jūsų kūno, kad plaukimo metu jūsų judesiai nebūtų varžomi. Šio kostiumo medžiaga taip pat turi pasižymėtiTriatlono body kostiumas puikiomis drėgmę išgarinančiomis savybėmis, kad jūsų kūnas galėtų greičiau išdžiūti ir nešalti po plaukimo rungties, užsėdus ant dviračio. Tikrai nerekomenduojame po plaukimo rungties, ant šlapio kūno vilktis dviračių ar bėgimo marškinėlius. Tai bus ir nepatogu ir prarasite daug laiko. Šioje vietoje puikiai savo darbą atliks 226 Triathlon Race suit.

Kitas svarbus aksesuaras, kuris vaidina tikrai ne paskutinį vaidmenį plaukimo metu yra akiniai. Plaukimas atvirame vandenyje ir baseine ganėtinai skiriasi. Plaukdami ežere mes turime ne tik orientuotis, bet ir turėti kuo platesnį matymo kampą. Tokie akiniai taip pat turi atspindėti UV saulės spindulius, nes nėra didelio malonumo plaukti, spiginant saulei ir nieko nematant aplinkui. Savo klientams siūlome dvejopus plaukimo akinius: Killa 180 ir Killa Vision open water.

Orca bujusJei treniruojatės vienas ir nesijaučiate pakankamai saugus vandenyje, siūlome pagalvoti ir apie plaukimo bujų. Su šiuo pripučiamu bujumi galėsite jaustis užtikrintai, net ir ištikus nelaimei (pvz.: sutraukus kojai). Šis aksesuaras yra ypatingas dar ir tuo, kad visus svarbiausius daiktus, kurių nenorite palikti krante, galima laikyti bujaus viduje,  užspaudžiant jį specialiais magnetukais.

Plaukimo kepurėlės yra paskutinis akcentas, kurį norėtume aptarti. Kaip žinia, dauguma triatlono organizatorių siūlo savo plaukimo kepurėles, tačiau čia taip pat yra keletas niuansų, kuriuos būtų svarbu žinoti. Visų pirma, jei renkatės plaukimo kepurėlę treniruotėms, atkreipkite iš kokios medžiagos ji yra pagaminta: silikono ar latekso. Latekso kepurėlės sunkiau užsideda, labiau peša plaukus ir po ilgesnio plaukimo pradeda nemaloniai spausti galvą. Tuo tarpu silikono medžiaga yra žymiai tampresnė, minkštesnė ir malonesnė dėvėti. Nedaugelis žino, kad per galvos sritį gali išeiti net iki 80% žmogaus kūno šilumos, būtent todėl žiemą dėvime kepures. Šaltame vandenyje vyksta lygiai tokie patys procesai, tad uždengiant galvą šiltesne medžiaga, mes ir patys jausimės šilčiau. Treniruotėms vėsesniame vandenyje siūlome neopreno plaukimo kepurėles, kurios išlaikys jūsų kūno šilumą kur kas ilgesnį laiko tarpą.

Tikimės, kad ši pateikta medžiaga, padės labiau susigaudyti renkantis triatlono rūbus ir aksesuarus savo treniruotėms ir varžyboms!